Beograđanin Milan Radovanović (34), pedagog za poremećaje ponašanja i bolesti zavisnosti, uspeo je u nečemu od čega mnoge ljude uhvati panika.
Milan je odlučio da testira sebe i eksperimentalno se okuša u životu bez interneta. Uspeo je da izdrži dva meseca, iako mu je rad na računaru svakodnevni deo života i posla.
Prvih nekoliko dana sam se stalno pitao šta li rade moji prijatelji na Fejsbuku, kakve su sve slike okačili i da li su komentarisali nešto na mom profilu.
On se priseća kako mu je jedan od upečatljivijih osećaja tih prvih dana bio višak slobodnog vremena. Kako objašnjava, na eksperiment se i odlučio jer je shvatio da sve više sati provodi ispred monitora, na uštrb vremena koje bi posvetio porodici, poslu ili odmoru.
"Umesto da satima pregledavam internet portale, uveče sam se igrao sa svojom decom i postao fizički aktivniji. Dan mi je s jedne strane bio mnogo manje stresan, ali sam ipak imao osećaj da sam izolovan od sveta. Sa mnogim prijateljima nisam mogao da se čujem jer su međunarodni pozivi preskupi, a imao sam i osećaj da bi se neki prepali ako bih ih pozvao: ljudi danas jednostavno više ne telefoniraju" – priča ovaj psiholog, inače direktor savetovališta "Entera" koje se, između ostalog, bavi lečenjem zavisnosti od interneta.
On dodaje da mu je najteže bilo na poslu jer se veći deo profesonalne komunikacije obavlja preko mejla. Klijenti su se javljali, a on nije bio u mogućnosti da im odgovori, pa se, kako kaže, pitao da li će posao trpeti zbog toga.
Izvor: smedia.rs